Susedia cover

MARKÍZA • PONDELOK • 21:35 •

Ako vznikol legendárny smiech Marty Sladkej? Susedia spomínajú na NAJ zážitky

20. 12 2020 11:00 | pet
Susedia vo sviatočnej nálade
Susedia vo sviatočnej nálade Foto: TV Markíza
Susedia vo sviatočnej nálade
Susedia vo sviatočnej nálade
Susedia vo sviatočnej nálade

Na tieto udalosti herci z kultového sitkomu nikdy nezabudnú.

Blíži sa koniec zvláštneho a náročného roka 2020, Vianoce a Silvester klopú na dvere a mnohí si v týchto chvíľach radi spomínajú na krásne či kuriózne okamihy z minulosti. Herci z obľúbeného seriálu Susedia nie sú výnimkou. Aké sú ich nezabudnuteľné zážitky spojené s nakrúcaním kultového sitkomu?

Marta Sládečková

Za tie roky bolo tých zážitkov veľmi veľa, ťažko je vybrať jeden nezabudnuteľný. Hlavne, keď sa niečo komické udeje, je to vtipné v situácii, keď sa to stane. A potom, keď sa to rozpráva, je to smiešne len nám, nie iným. Nezabudnem napríklad na scénku, kedy horel vianočný stromček, ktorý Aňuci zapálila skôr, ako mala, keď mi štupľom zo šampanského odstrelili pohár z ruky a zostala mi iba stopka. V jedinej silvestrovskej časti mala vybuchnúť zábavná pyrotechnika a ja som sa tak bála, že som sa schovala za všetkých a bolo mi jedno, že má kamera nevidí. Ale na čo určite nikdy nezabudnem, je smiech, ktorý mi vymysleli chlapci. Povedali mi, nejako debilne sa zasmej, tak som sa zasmiala a smejem sa dodnes.

Zuzana Tlučková

Keď pred 11 rokmi vyšla prvá séria Susedov, nik z nás nepredpokladal, že bude mať taký úspech. Ľudia nás na ulici zdravili, vykrikovali na nás hlášky zo sitkomu, ktoré zľudoveli a nahrávali si každý diel na kazety. V tom čase som sa stretávala s tým, že diváci sa ma vždy pýtali na Františka a boli doslova šokovaní, keď som im vysvetlila, že v skutočnosti manželmi nie sme a máme iných životných partnerov. Mnohí to nechceli akceptovať a trvali na tom, že by sme to mali zmeniť. Lebo Žužu a Fero jednoducho patria k sebe. Bolo to pre mňa prekvapivé a vtipné. Ešte nikdy počas mojej hereckej kariéry mi takto diváci nevybrali partnera.
 
Raz sme nakrúcali časť o tom, že László má narodeniny. A, samozrejme, jeho dobrý kamarát František ho chcel poriadne prekvapiť a vymyslel mu originálny darček. Obrovskú krabicu, v ktorej bola schovaná tanečnica. Tá mala na dohodnuté heslo zo škatule vyskočiť a Lászlóovi zaspievať. Tanečnicu hrala Sisa Petöová a bola výborná! Ale Ildikó, ktorá o tom nemala spolu so Zuzou a Martou ani potuchy, pripravili Lászlóovi tortu a obložené chlebíky. No a keď Sisa zo škatule vyskočila, Ildikó ako poriadne žiarlivá manželka tortu od zúrivosti hodila do Lászlóa. Ako sa to už bežne v takýchto prípadoch stáva, namiesto Lászlóa trafila Sisu. Tá nelenila a kus torty hodila naspäť do Ildikó, ale trafila Zuzu, tá potom Martu a nakoniec Petra. Skrátka, taká malá tortová vojna. Všetko sme takto nacvičili niekoľkokrát bez torty. Mohli sme ísť iba jednu ostrú, kvôli kostýmom a maskám, takže všetko muselo byť dokonale zohraté. No a potom prišla klapka a my sme začali hrať s ozajstnou tortou. Nik nerátal s tým, že keď sa torta rozpleskne o Andyho tvár, vydá taký zvuk, že to Viki nevydržala a začala sa smiať. Aj ja som mala na mále, pozrela som sa na Petra, ktorému sa smiali oči a už-už som vyprskla aj ja, keď som zazrela Martinu kamennú tvár. To mi pomohlo sústrediť sa, vedela som, že nakrútiť to ešte raz nemôžeme. Horko-ťažko sme scénu dokončili a keď zaznelo STOP, všetci sme sa hurónsky rozosmiali. Neviem, ako sa podarilo režisérovi zostrihať túto scénu tak, aby smiech nebolo vidieť, no tí pozornejší diváci zbadajú, že sa niekde objaví.
 
Peter Marcin

Ťažko vybrať jednu vec, ale napríklad, keď sme odvysielali prvú časť po desiatich rokoch a pozrelo si ju viac ako milión divákov (1 056 000). Na to nikdy nezabudnem, že sme v srdciach divákov ostali aj po toľkých rokoch.
 
Andy Kraus

Spomínam si, že hneď pri nakrúcaní druhej epizódy hral Karol Čálik premotivovaného policajta a mal v jednom momente vystreliť z pištole do vzduchu. Pre efekt bol v pištoli prach, ktorý vyšľahol oheň a následne sa z pištole dymilo. Bol upozornený, že má strieľať do vzduchu, ale počas ostrej namieril na mňa. Keď som sa prezliekal po nakrúcaní, tak na košeli boli drobné dierky a na hrudi som mal červené bodky. Až vtedy som si uvedomil, aké som mal šťastie, že som nestál bližšie, a že Karol nemieril vyššie.
 
Viki Ráková

V pamäti mám najvtipnejšie situácie z nakrúcania, ktoré sú vtipné možno len pre nás. Keď už buď od únavy alebo z toho, že daná situácia je naozaj veľmi vtipná a reálna, sa rozosmejeme až tak, že v obraze nevieme pokračovať a zasekneme sa kvôli smiechu. Takéto situácie môžu vidieť diváci práve v pokazených záberoch.

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
Susedia - v pondelok, 19. apríla, o 21.45!
Sledujte celé epizody na