MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Adrenalínová noc slovenského herca: Pozrel sa priamo do útrob pekla!

31. 07 2019 10:00 | pet
Kráter Darvaza v Turkménsku
Kráter Darvaza v Turkménsku Foto: Profimedia.sk
Uzbekistan
Uzbekistan
Uzbekistan

Na dovolenku si vybral skutočne netradičnú destináciu.

Tomáš Majláth alias Gergely z kultového sitkomu Susedia je dobrodružná povaha. Preto si za dovolenkový cieľ zvolil poriadne exotickú destináciu. Žiadne biele pláže či palmy však nečakajte, spolu s dvoma kamarátmi sa totiž vybral objavovať skryté tajomstvá Strednej Ázie. 

Cez Uzbekistan sa dostali do Turkménska a momentálne by sa už mali nachádzať v Iráne, kde plánujú zostať desať dní. "Uzbekistan bol úžasný. Napríklad v meste Khiva spali domáci vonku pred ich domami alebo na balkónoch, pretože skrátka bolo teplo. Pozvali nás na tradičný obed, pretože je to u nich také normálne. V okolí nebola ani jedna smietka špiny čo odhodený obal, pretože načo robiť zbytočne neporiadok," opísal zážitky z prvej destinácie.

Partia sa následne presunula do Turkménska, kde nemohli vynechať jednu z najlákavejších turistických atrakcií - horiaci kráter Darvaza v púšti Karakum, ktorému sa hovorí Brána do pekla! (Ide o masívny prepad pôdy, ktorý spôsobil geologický prieskum pri hľadaní ložísk ropy v sovietskej ére. Unikajúci plyn zapálili, predpokladali, že vyhorí do týždňa. Horí však dodnes.)

"Neďaleko kráteru sme dokonca prespali v tradičnej jurte a poslednou zastávkou v tejto nádhernej krajine bolo hlavné mesto," napísal nám Tomáš tesne pred odchodom do Iránu. Kto sleduje Susedov, určite vie, ako sa volá metropola Turkménska. Seriálový Gergely má totiž k nemu mimoriadne silný vzťah. A konečne sa tam dostal aj reálne.

 

Komentáre ( 0)